Sağlıklı bilgiler

Göz Altı Morluklarının Sebebi Nedir, Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morlukları kadın-erkek pek çok kişinin ortak sorunudur. Uykusuzluk, stres, sigara dumanı, alkol gözaltı morluklarının en büyük nedenleridir.

Gözaltı morluklarının sebebi nedir, nasıl oluşur?
Göz çevresi yüzün en hassas bölgesidir. Çünkü göz çevresinde deri ince ve şeffaftır. Bu ince derinin yapısında bulunan damarlar çeşitli etkilerle daha belirgin bir hale gelir ve kan sızdırır. Sızan kanın oksidasyona uğraması morluk oluşturur.

Gözaltı morlukları nasıl geçer?
Kimi zaman morluklar genlerle aileden gelir. Özellikle buğday tenli kişilerde morluklar daha çabuk oluşur. Hoş olmayan bu görüntü çoğu zaman piyasada satılan çeşitli kapatıcılarla kapatılır.

Kaliteli gözaltı kapatıcıları K vitaminli dermokozmetik ürünlerdir. K vitemani süratle damara geçer ve kılcal damarları güçlendirir, sızıntıları önler.

Bu ürünleri göz çevresi morlukları dışında çürüme ve kızarıklarda kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız kapatıcı cildinize uygun ve cilt renginizden bir ton açık olmalıdır. Kapatıcı ile morluklar ve göz çevresi ustaca kapatılmalı, sadece morlukların üstüne kapatıcı sürmekten kaçınılmalıdır.

Ninelerimizden kalma bir de patates ilacı vardır. İlaç taze patatesten yapılır, Patates rendelenir ve gazlı bez arasında 30 dakika bekletilir. Her akşam bir tatlı kaşığı patates, limon suyu ve tatlı badem yağı ile karıştırılıp, göz çevresine koyulur, gözaltı morluklarının çözümü için etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir.

Paylaş