Nöralterapi Nedir?


İyileşme için sinir sistemine etki edilmesi anlamını taşımaktadır. Otonom sinir sistemi vücudumuzda çok geniş elektriksel bir ağ sistemidir. Bu sinir sistemi her hücreye ulaşan ve çalışmaları kontrol eden bir biyoelektriksel ağdır. Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıklarımızın temelini oluşturur. Nöralterapi bu bozuklukları düzelttiği için tüm hastalıklarda etkili tedavi sağlar.  İlaç tedavisiyle sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.
Nöralterapi tamamen farklı biyofiziksel etki ile vücutta kalıcı düzenleme yapmaktadır. Doğal bir tedavi yöntemi olan Nöralterapi hamileler ve emziren annelerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Hiç bir yan etkisi yoktur, tedavi tamamen kalıcıdır.

Nöralterapi kimlere uygulanmalıdır?


Nöralterapi çocuk ve yaşlılar dahil olmak üzere her yaş grubuna uygulanabilmektedir. Tansiyon, şeker, kalp hastalıkları vb. gibi hastalıklar ve kullanılan ilaçlar tedaviye engel değildir. Sadece kortizon kullanan hastalarda vücut tümden baskılandığı için tedavinin etkinliği azalabilir.

Nasıl uygulanmaktadır?


Nöralterapi bir enjeksiyon tedavisidir. Cilde, organlara, vücuttaki tüm yara ve ameliyat izlerine uygulama yapılmaktadır. Uygulamalarda genellikle ince küçük insülin iğne uçları kullanılmaktadır. Amaç iğne yapmak değil, nöral sistemde bioelektriksel bir etki yaratmaktır. İğnenin yapılacağı bölgeler hastaya ve şikayetine bağlı olarak değişebilmektedir. İğneler sinire yapılmaktadır.

Tedavi süreci nedir?


Tedavi seanslar halinde yapılmakta olup, haftada 2-3 seans halinde ya da aralıklı olarak uygulanabilmektedir. Bazen aylara yayılan tedaviler mevcuttur. Tedavi süresi hastaya özel değişmekte olup 10 seansı geçmemektedir. Genellikle birkaç ayda bitirilen nöral tedaviler, uzun vadede şikayetler tekrarlanırsa tedaviye kaldığı yerden devam edilebilmektedir.

Nöral tedavinin yan etkileri var mıdır?


Doğal bir tedavi olarak kabul edilen Nöralterapi ilaç tedavisi değildir. İğnelerdeki kısa etkili lokal anestetik maddenin otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarıdan faydalanılır. İğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağına yayılır ve hasar gören sinirlerin hepsini biyoelektriksel olarak düzeltir. Nöralterapide anestezik maddeler kullanılmaktadır. Bu lokal anestezik maddeler tamamen doğal olup ısırgan otu ve acıbademden elde edilmektedir. 80 yılı aşkın süredir batıda uygulanan nöralterapiyle yan etkisiz tamamen doğal ve kalıcı sonuçlar elde edilir.

Nöralterapi hangi hastalıklarda uygulanır?


1- Migren ve baş ağrıları tedavisinde
2- Boyun, sırt ve bel ağrıları gibi kas kökenli ağrıların tedavisinde
3- Bel ve boyun fıtıklarında ağrıların giderilmesinde
4- Eklem hastalıkları (menisküs yırtılması, eklem içindeki sıvının azalması, sporcu yaralanmaları)
5- Sinir basısına bağlı oluşan ağrıların tedavisi
6- Romatizmal hastalıkları tedavisi
7- Detoksla beraber bağışıklık sisteminin düzenlenmesi
8- Menapoz sıkıntılarının giderilmesi
9- Adet düzensizlikleri ve şiddetli adet sancısı tedavisi
10- Hormanal bozukluğa bağlı üreme sorunları
11- Kronik tonsillit (geçmeyen boğaz iltihabı) tedavisi
12- Kronik sinüzit tedavisi
13- Fibromyalji (yaygın kas ağrıları), devamlı yorgunluk, uykusuzluk  hissi ve halsizlik tedavisi
14- Depresyon ve panik atak gibi ruhsal hastalıkların tedavisi
15- Kronik kabızlık tedavisi (Detoksla beraber)
16- Bağırsak hastalıkları tedavisi (irritabl kolon sendromu, ülseratif kolit ve crohn)
18- Yüz felci tedavisi (Bell’s Palsy)
19- Trigeminal nevralji tedavisi
20- Spor yaralanmaları
21- Toksinlerden arınma
22- Anti Aging (yaşlanmanın önlenmesi)

*Nöralterapi derneği web sayfasından alınmıştır. Nöralterapi için hastanemizin nöroloji kliniğine başvurabilirsiniz.