Saç Ekimi Ünitesi

Saç ekimi nasıl gerçekleştirilmektedir?

Saç ekiminde ense bölgesinde yer alan saç kökleri özel bir mikromotor yardımı ile alınır ve saçlı olması istenilen bölgeye yine özel tekniklerle yerleştirilir. İşlem lokal aneztesi ile gerçekleşir. Eski tekniklere nazaran artık işlem sırasında dikiş ve kesi atılmamaktadır.

 

Saç ekimi sonuçları doğal görünür mü?

Saç ekimi el emeği yoğun bir işlemdir. Ekilecek olan saç köklerinin sık bir biçimde ve saçların orjinal yönünde ekilmesi saçların doğal görünümlü olması açısından çok önemlidir.

Bu nedenle planlı ve dikkatli işlem gerçekleştirmek gereklidir.

 

Saç ekiminin yan etkisi var mıdır?

Saç ekiminde ensedeki saç köklerinizin sadece yeri değiştirildiği için sağlığınıza her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat genel sağlığınızda bir problem varsa mutlaka yetkili uzmanınızı  bilgilendiriniz.

 

Saç ekimi işlemi kaç saat sürer?

Saç ekimi işlemi ortalama 6 - 8 saat sürer. İşlem sonrası evinize dönebilir ertesi gün işinize devam edebilirsiniz.

 

Ekilen saçlar ne zaman çıkar?

Saç ekimi gerçekleştirilen bölgedeki saçlar işlemden 3 aydan itibarençıkmaya başlar ve bu süreç 8 ila 1 yıla kadat devam eder.

Herkes saç ektirebilir mi?

Estetik görünümüne önem veren herkes yaş ve cinsiyet ayırımı olmaksızın saç nakli işlemini gerçekleştirebilir. Sağlık ile ilgili problemleriniz hakkında önceden uzmanlarımıza bilgi verin.

Saç ekimi pahalı bir işlem midir?

Saç ekimi işleminde saç kökleri ense bölgesinden alındıgı için ve ense bölgesindeki saç kökleri genelde dökülmeye karşı dirençli kökler oldukları için işlem sonucu genelde kalıcıdır. Bu nedenle  saç dökülmesi tedavisi için kullandığınız şampuan ve losyonların yeterince etkisini göremediğiniz gibi birkaç yıllık ücreti bile size daha maliyetli olacaktır.

 

Saç ekiminin kalitesini nasıl anlayabiliriz?

Saç ekiminin kalitesi doğal görünümlü olmasıyla doğru orantılı olarak belirlenebilir . Eğer saç ekimi işleminden sonra saç ekimi yaptırdığınız anlaşılmıyorsa işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir.

 

Kimler saç ekimi yaptırabilir ya da yaptıramaz?

Estetik görünümüne önem veren herkes yaş ve cinsiyet ayırımı olmaksızın 25 yaşından itibaren saç nakli yaptırabilir. Metabolik hastalığı olan kişilerde (şeker, tansiyon, kalp rahatsızlıkları, vs. gibi) mutlaka yetkili uzmanını bilgilendirerek işleme mani yoksa saç nakli yaptırabilirler.

 

Saç ekimi operasyonu öncesi dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç kesimi, merkezimizde gerçekleştirilmektedir.(Saçlarınızı kesmeden gelin.)

2- Gömlek gibi önden düğmeli kıyafetler giyiniz.

3- Operasyondan önce karnınız tok olsun.

4- En az 5 gün öncesinden alköl, kafein vb. tüketimini kesmelisiniz.

5- Genel sağlığınızla ilgili bir problem varsa veya hergün  kullandığınız ilaç ve maddelerden uzmanınızı haberdar ediniz.

Saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

1- Ekim yapılan bölgeyi ilk 2 gün hiçbir yere değdirmeyiniz.

2- Operasyondan sonraki 15 gün ekim bölgesini darbelerden koruyunuz.

3- Operasyondan sonraki ilk ay güneşten saçlarınızı koruyunuz.

4- Sigara içiyorsanız azaltınız ve saçlarınızı beslemeye yönelik vitamin ve mineral takviyelerinizi aksatmadan kullanınız.

5- Deniz, havuz ve spor 45. gün sonrası yapılabilir.